تعویض سیم گیتار الکتریک
نحوه تعویض سیم های گیتار الکتریک
اکتبر 19, 2018
اموزش گیتار برقی
نکات مهم در اموزش گیتار برقی
اکتبر 21, 2018
گریپ مستر

در این مقاله قصد دارم تا شما را با یکی از لوازم جانبی گیتار الکتریک یعنی گریپ مستر اشنا کنم  این ابزار در اموزش گیتار زدن نقش مهمی را ایفا میکند چراکه من قبلا بار ها در مورد قدرت انگشتان دست راست و قدرت انگشتان دست چپ صحبت هایی کرده ام.

مثلا قدرت انگشتان دست چپ کمک میکند تا شما بتوانید گیتار را با سرعت بسیار بالاتری بنوازید چراکه اگر در تمپوی مثلا 90Bpm دچار درد عضلانی بشوید مسلما نمی توانید با تمپو های بالاتر بنوازید پس این یک الزام است.

اما این را بدانید که از این دستگاه می توان در قبل از شروع تمرینات روزانه از ان استفاده کرد اما یادتان باشد که بعد از خواب 8 ساعته و در ابتدای شروع تمرینات انگشتان دست بسیار خشک و اسیب پذیر می باشند پس با دقت اول کمی انها را گرم میکنیم و بعد به سراغ استفاده از گریپ مستر می رویم.

گریپ مستر

بر فرض مثال انگشتان دست راست را همانند تصویر بالا انعطاف می دهیم تا از خشکی و کرخدی خارج شود.

 

درادامه تمرینات کششی انگشتان ، همانند عکس زیر انگشت شست را با هریک از انگشتان دیگر روی هم قرار دهید و همانند تمرین قبلی کمی کشش در ان ایجاد کنید.

گریپ مستر

تمرین بعدی همانند تصویر زیر دست را بصورت مداوم وپشت سر هم باز و بسته میکنیم این کار را با هر دو دست انجام دهید.

گریپ مستر

 

فرم بعدی گرم کردن انگشتان و تقویت انها استفاده از کش های نازک دور انگشتان است دقت داشته باشید که کش باید بسیار نازک باشد و شما با باز و بسته کردن انگشتان دست به تعداد زیاد انها را تقویت کنید و نباید کش مورد استفاده خیلی ضخیم باشد تا انگشتان را اذیت کند و موجب اسیب دیدگی شود.

گریپ مستر

در پایان تمرینات کششی مخصوص انگشتان دست همانند تصویر زیر دست را از ناحیه مچ به سمت پایین بشکنید و این کار را بار ها تکرار کنید تا کشش را در دستان خود احساس کنید

گریپ مستر

بار دیگر این نکته را تاکید میکنم که گریپ مستر وسیله ای بسیار مفید و خوبی است اما نباید زمانی که در خانه هستید و به گیتار خود دسترسی دارید از ان استفاده کنید .

این موضوع را بدانید که تقویت انگشتان دستتان بسیار موثر است و تقویت انگشتتان شما را هم در نواختن ملودی و هم در اجرای اکورد گیتار بسیار به جلو میبرد.

2 دیدگاه ها

 1. علی گفت:

  بسیار عالی و تشکر بخاطر مطالب خوب شما
  آیا این تمرین را برای افرادی که هنوز گیتار ندارند و آموزش را شروع نکردند نیز توصیه میکنید؟

  • admin گفت:

   خواهش میکنم
   مشکلی ندارد می توانید از ان استفاده کنید اما قبل از ان کمی حرکت کششی انجام دهید
   تا انگشتانتان اسیب نبیند
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *