امپلی فایر گیتار
آمپلی فایر گیتار (راهنمای کامل)  
می 18, 2018
سیم گیتار الکتریک
راهنمای خرید انواع سیم گیتار الکتریک  
می 31, 2018
ریتم گیتار

در این بخش در خصوص اکورد ها و مباحث ابتدایی ریتم گیتار صحبت میکنیم. در این بخش قصد داریم تا مباحثی را به شما ارائه بدیم که پیش زمینه ان مبحث ریتم خوانی است که  لازمه ی مطالب اموزش گیتار برقی می باشد در بخش دیگری از سایت قرار دادیم و حتما ان را مطالعه کنید.

انواع آکورد در ریتم گیتار:

1.اکورد های ساده در ریتم گیتار:

ما در مبحث اموزش تصویری گیتار الکتریک انواع مختلفی از کورد را داریم قبل از شروع پاور کورد های متال و همچنین اکوردهای گیتار که  در سبک راک مرسوم اند. ابتدا سراغ اکورد های ساده تر ریتم گیتار  میرویم. در تبلچر گیتار پایین اکورد هایی رو برای شما عزیزان گذاشتم. شیوه ی اجرای این اکوردها بسیار ساده است. بدین صورت که تنها با انگشت 1 یا انگشت 3 و در برخی مواقع با انگشت 2 این اکورد ها گرفته می شود و با ضربه پیک گیتار اجرا می شود. کشش هر نت هم معادل 4 ضرب یعنی  نت گرد است. عدد های زیر تبلیچر نشان دهنده شماره انگشت برای گرفتن اکورد است.

ریتم خوانی

در این بخش نتهای چنگ همراه با نت سیاه نقطه دار امده است که برای جلوگیری از اشتباه در ابتدای کار حتما از مترونوم استفاده کنید . در انتهای میزان 4 علامت تکرار را میبینید که بیانگر این مفهوم است که پس از پایان میزان دوباره به ابتدای میزان 1 رفته و مجددا تا انتها برید.(خط هلالی شکل بین میزان 1و2 بیانگر این است که کشش 2 نت با هم ترکیب میشود و یک نت سیاه نقطه دار حاصل میشود).

ریتم خوانی

2.پاورکوردها:

در این بخش ما پاور کورد ها رو به شما معرفی میکنیم که در دهه 70 میلادی در سبک راک و در سبک متال امروزی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. پاور کوردها خود انواع گوناگونی دارد که در اینجا به انها اشاره میکنیم. اما نکته حائز اهمیت این است که نتی که روی سیم ششم قرار دارد نیز ریشه ان پاور کورد است و ان پاور کورد در واقع صدای ان نت را میدهد.مثلا در مثال زیر در میزان 1 شما بر روی فرت 5 از سیم ششم نت لا (A) را دارید پس ریشه ی این پاور کورد نت لا می باشد.(نت ریشه می تواند در روی سیم 5 یا حتی 4 قرار بگیرد همانند مثال زیر).

ریتم خوانی

اموزش گیتار الکتریک

در این بخش پاور کورد های متشکل از 3 نت را به شما نشان میدهیم که توسط انگشت 1و 3و 4  اجرا میشود. همچنین در میزان 2 ، علامت % را میبینید که بیانگر این است که میبایست میزان قبلی را تکرار کنید.

اموزش گیتار الکتریک

بخش مهم دیگر مربوط به تکنیک پالم میوتینگ (palm muting) می باشد که تکنیک حائز اهمیتی در بخش ریتم گیتار دارد و همچنین به رغم استفاده ای زیاد در ریتم گیتار ، کاربرد وسیعی در لید گیتار دارد.

نحوه اجرای دقیق انرا در ویدئو های اموزش گیتار الکتریک دقیق عرض می کنم. فقط به عنوان یک پیش زمینه برای یادگیری شما تنها باید از کف دست راستتان برای اجرای این تکنیک استفاده کنید. در تبلچر شکل نمایش ان به اینصورته که بالای نت مربوطه حرف P.M را می نویسند که حرف اول کلمه ی Palm muting می باشد و تا هنگامی که خط چین ادامه دارد نتها را بصورت palm اجرا کنیم.

اموزش گیتار الکتریک

از کدام محتوای سایت رضایت بیشتری دارید؟(پس از ثبت نظر دکمه زیر را فشار دهید)

View Results

Loading ... Loading ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *