سیم گیتار الکتریک
راهنمای خرید انواع سیم گیتار الکتریک  
می 31, 2018
کابل گیتار الکتریک
کابل گیتار الکتریک
ژوئن 16, 2018
پیکاپ گیتار الکتریک

راهنمای کامل جهت خرید گیتار الکتریک:

در بخشی دیگر در مورد عوامل موثر در جنس صدا صحبت کردیم اما در این مقاله سعی شده در مورد پیکاپ گیتار الکتریک نکاتی را به شما عزیزان ارائه بدیم و با انواع پیکاپ گیتار الکتریک اشنا شویم. تا یکی دیکر از عوامل مهم در تولید جنس صدای گیتار را بهتر بشناسیم و در هنگام خرید گیتار الکتریک اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشید. همچنین در این مقاله سعی داریم تا نکاتی را خدمتتون عرض کنیم که در حوزه اموزش تصویری گیتار الکتریک دانستن انها واقعا مهم است.

اکثر نوازندگان گیتار الکتریک و حتی تعدادی از نوازندگان بیس ترکیبی از پیک اپ های گوناگون را روی گیتار استفاده میکنند.به عنوان مثال گیتار های Stratocaster  دارای پنج پیک اپ بین دسته گیتار وبریج می باشند.

برخی از فندر ها دارای پیکاپ  neck (پیکاپی که کنار دسته گیتار قرار دارد.) هستند که صدای ریتم را تامین میکند.پیک اپ میانی و پیک اپ بریج صدای لید را تامین میکند.

تفاوت بین صدا در میان موقعیت های مختلف قرار گیری پیکاپ چیست؟ ایا پیک اپ neck  بهتر و مناسب تر است برای صدای ریتم تمیز؟ و پیک اپ بریج برای صداهای لید و سولو مناسب است؟ همانند دستور العمل گیتار های فندر.نقش پیک اپ میانی چیست؟

به دلیل ارتعاشات موجود در سیم ، هرچقدر از ناحیه ی بریج به سمت دسته گیتار حرکت میکنیم ناحیه بالای گیتار برای نوازندگی ریتم بهتر عمل میکند.همانند شکل زیر که اولین تصویر از بالا دارای ارتعاش کمتری در سیم میباشد.

انواع پیکاپ گیتار الکتریک

بنابراین، طرح گیتار های فندر به طور کل صحیح است. پیکاپ neck صداهای فشرده را دریافت میکند و این ناحیه از گیتار برای دریافت صدای ریتم در نوازندگی مناسب است.پیکاپ های بریج صدایی را تولید میکنند که شاید با صدای یک باند از بین برود. فرکانس بالایی دارند و طول موج بسیار کوتاه اما صدایی تمیز ایجاد می کنند.

اما پیکاپ میانی که بین دو پیک اپ بریج و neck قرار گرفته است.بسته به نوع سیم کشی ان کمک به خارج شدن از یک فاز را به شما می دهد.موجب میشود ترکیبی از دو پیکاپ ذکر شده را در کنار هم داشته باشیم. که در گاهی اوقات برخی از فرکانس ها را لغو میکند.

می خواهیم در این بخش به برند های معتبر در ساخت پیکاپ بپردازیم و کارایی انها، کشور سازنده و همچنین نقاط ضعف و قوت هر کدام را بیان کنیم.

انواع پیکاپ گیتار الکتریک:

1.Emg

2.symour duncen

3.dimarzio

4.fender

پیکاپ های EMG  :

این برند نام شرکتی در کالیفرنیای امریکاست.که پیکاپ گیتار الکتریک و لوازم جانبی تولید می کند.این نوع پیکاپ نسبت به پیک اپ های دیگر صدایی تیز ، خشن وکلا تو یک جمله بگم خوراک سبک متال می باشد. صدای کلین (صدای بدون دیستروشن)ان بی نهایت دلنشین و صدای کلین ان قابل قیاس با پیکاپ های دیگر نیست.

پیکاپ های seymour duncan :

همانند emg  این برند محبوب هم توسط یک شرکت امریکایی در شهر کالیفرنیا به وجود امده است. محصولات تولیدی انها هم پیکاپ گیتار الکتریک و پدال های افکت می باشد.صدای این پیکاپ ها بسیار گرم و بیس مانند می باشد و در ریتم گیتار و اجرای پاورکورد ها بر روی تبلچر گیتار صدای بسیار دلنشینی ایجاد میکند.

در ویدئوی زیر صدای پیکاپ ای ام جی  را با سیموردانکن مقایسه کردیم.

پیکاپ های dimarzio :

این پیکاپ هم توسط ایالات متحد امریکا به بازار عرضه میگردد.این کمپانی لوازم جانبی گیتار و از جمله کابل ، بند گیتار و… تولید میکند.پیکاپ های دیمارزیو به عنوان سوپر دیستروشن معروف شده اند.این پیکاپ ها عموما در سبک های راک و هارد راک کاربرد بیشتری نسبت به سبک های دیگر دارد که باعث میشود برای تمرینات ترکیبی گیتار الکتریک مفید باشد.

از کدام محتوای سایت رضایت بیشتری دارید؟(پس از ثبت نظر دکمه زیر را فشار دهید)

View Results

Loading ... Loading ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *