گیتار پرو
گیتار پرو+دانلود تب
نوامبر 6, 2018
finger picking
تمرینی مفید برای بهبود پیکینگ
نوامبر 26, 2018
پیک گیتار

پیک گیتار چیست؟

پیک گیتار الکتریک یا مضراب یکی از لوازم جانبی است که به اصطلاحی دیگر همان مضراب است که کمک میکند شما با استفاده از ان به سیم های گیتار ضربه وارد کنید و سیم های گیتار الکتریک را بصدا در بیاورید در مباحث اموزشی ان را بصورتی دسته بندی کردن که نوعی از ضخامت را برای گیتار الکتریک ، نوعی را برای گیتار آکوستیک و نوعی دیگر را برای گیتار کلاسیک تعریف کرده اند که من به ان اعتقادی ندارم. در ویدئوی پائین شما با نکات مهمی که در انتخاب ضخامت مضراب اهمیت دارد اشنا میشوید.

تاثیرات عجیب پیک گیتار بر روی سرعت نوازندگی

در  ویدئو زیر قصد دارم در مورد موضوع بسیار مهمی صحبت کنم که در مبحث آموزش تصویری گیتار الکتریک بسیار مهم است. اغلب ما در هر برهه ای از زمان به این موضوع فکر میکنیم که چطور و چگونه می شود تا بتوانیم به موفقیت بزرگی در عرصه ی نوازندگی برسیم ولی هیچ یک از ما هیچگاه تمرکزمون رو به سمت پیک گیتار که واقعا مهمترین عامل در افزایش سرعت نوازندگی است معطوف نمی کنیم و در نهایت همیشه یک ضعف بزرگی بین ماست که مانع از پیشرفت میشود و به قول معروف ما را به عقب هل می دهد.

من لازم دانستم تا ویدئوی زیر را تهیه کنم چرا که این لوازم جانبی گیتار نکاتی را درون خودش دارد و خیلی مهمه که ما این اطلاعات رو در مورد ان بشما بدهیم و حتی بعد از بررسی عوامل مختلفی مثل امپلی فایر گیتار و پیکاپ گیتار و سیم گیتار الکتریک تاثیرات ان را بر روی صدای ایجاد شده از گیتار بدانیم تا در خرید ان دچار مشکل نشویم.

چه سایزی از پیک گیتار کارایی بهتری دارد؟

من در این خصوص مفصل در ویدئوی پائین توضیحات زیادی داده ام. اما در کل باید بدانید هدفتون چیست و سایز پیک مورد نیازتون رو بر حسب هدفتون انتخاب کنید . این بدان معناست که تمام پیک ها  در جای خودشان و با هدفی مشخص کاملا قابل استفاده هستند .

جنس پیک گیتار :

شاید ندانید که پیک از مواد های گوناگون ساخته می شود و شاید  هم نمیدانستید که جنس ان هم تاثیراتی در مقاومت ان پیک در برابر سایش و.. دارد. در قسمت پائین انواع جنس پیک اورده شده است.

انواع جنس پیک :

  • پیک های سلولوید(celluloide)
  • پیک های نایلون(nylon)
  • پیک های زایلونیت(xylonite)
  • پیک های فلزی از جنس استیل

مثلا در نمونه های بالا پیک های نایلونی نسبت به پیک های سلولویدی بسیار مقاوم تر در برابر سایش و شکست میباشد و به همین جهت پیک های نایلونی محبوب تر هستند. اما این بدان معنی نیست که ما پیک های دیگر را تست نکنیم . 

تفاوت در حالت پیک گیتار :

در مبحث اموزش گیتار برقی انتخاب حالت پیک  یکی از عوامل بسیار مهمی است که خیلی ها همان شکل معمول گلابی مانند ان را در ذهن دارند. پیک گیتار اشکال مختلفی دارد که در عکس پائین نمونه هایی از ان را اورده ام. مثلا پیک انگشتی در تصویر چپ بیشتر برای نواختن آرپژیوس بر روی تبلچر گیتار کارائی دارد اگر یک نوازنده ی مبتدی هستید من به شما پیشنهاد میکنم که شکل استاندارد ان را استفاده کنید.

پیک گیتار

پیک گیتار

پیک گیتار

از کدام محتوای سایت رضایت بیشتری دارید؟(پس از ثبت نظر دکمه زیر را فشار دهید)

View Results

Loading ... Loading ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *