کتاب اموزش گیتار
Speed mechanic for lead guitar
ژانویه 29, 2019
اموزش گیتار از صفر
آموزش گیتار از صفر
فوریه 16, 2019
کوک گیتار

یکی از مهمترین چیز هایی که در مبحث اموزش گیتار الکتریک مطرح است و یک هنرجو باید به ان توجه کند کوک گیتار است و هیچگاه با گیتاری که کوک نیست نوازندگی نکند مخصوصا زمانی که اقدام به تعویض سیم گیتار الکتریک کرده است به همین دلیل در این پست قصد دارم تا کوک کردن گیتار با تیونر را به شما هنرجویان اموزش دهم.

همچنین بعد از مترونوم و پیکاپ گیتار الکتریک ، تیونر هم یکی از لوازم جانبی گیتار الکتریک است.

چگونه با استفاده از تیونر گیتار خود را کوک کنیم؟

در ابتدا باید بدانید که سیم های گیتار که 6 عدد است از سیم بیس به سمت سیم زیر با یک نت خاص کوک می شود که تیون استاندارد می گوئیم که اگر در بالای تبلچر نوشته باشد تیون استاندارد مشخص می شود که باید سیم ها را به ترتیب از سیم 6 به سیم یک بر روی نت های E , A , D , G , B , E که نت روی سیم پنجم نت A می باشد.

اموزش کوک گیتار

ویدئوی زیر را مشاهده کنید

 
 
 

طبق ویدئوی بالا من شکل کوک گیتار روی تیون استاندارد را به شما نشان دادم. اما گاهی اوقات ما با تیون های عجیب و غریب دث متال مواجه می شویم که به اصطلاح سیم را Drop میکنند یعنی نت روی هر سیم را به نت های قبل تر از ان منتقل میکنند.

معمولا این شکل از تیون را اول تبلچر می نویسند و همانند عکس زیر کنار تمپوی اهنگ کلمه Drop را نوشته و نتی را در کنار ان می نویسند برای مثال در عکس زیر من اهنگی از متالیکا رو اورده ام که روی سیم 6 نت C را نوشته است که به این مفهموم که باید سیم 6 را که نت E نت استاندارد است به نت C (یعنی 2 پرده عقب تر ) کوک کنیم.

اما باید یکبار دیگر به این موضوع اشاره کنم که چرا و به چه دلیل این موضوع را عنوان کردم که حتما باید به کوک گیتار دقت کنید با گیتار تیون شده نوازندگی کنید. دلیل عمده ی این موضوع این است که شما برای بداهه نوازی نیاز دارید که صدای نت ها را روی گیتار بشناسید و بهتر انست که سلفژ کار کنید اما اگر زمان ندارید یا به هر دلیلی نمی توانید سلفژ کار کنید باید گیتار را حتما کوک کنید تا بعد از چند سال آموزش گیتار از صفر و نوازندگی پی در پی گوشتان صدای هر نت را بشناسد.

از کدام محتوای سایت رضایت بیشتری دارید؟(پس از ثبت نظر دکمه زیر را فشار دهید)

View Results

Loading ... Loading ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *