کوک گیتار
آموزش کوک گیتار با استفاده از تیونر:
فوریه 2, 2019
اجزای گیتار الکتریک
اجزای گیتار الکتریک
فوریه 16, 2019
اموزش گیتار از صفر

معمولا در زمینه اموزش گیتار الکتریک مشکلی که پیش میاید این است که هنرجو نمیداند از کجا شروع کند و در این شرایط عده ای هستند که زمان کمی را بصورت خوداموز کار کرده اند و دچار یک سردرگمی شده اند که نمیدانند نوازندگی را از چه بخشی شروع کنند.

در این حالت من آموزش گیتار از صفر را پیشنهاد میکنم که این بهترین راه برای هنرجویی است که می خواهد پیشرفت کند و دچار سردرگمی شده است و بهتر انست تا ابتدا با اجزای گیتار الکتریک اشنا شوید

در ویدئوی پائین من توضیحات مهمی را مبنی بر اهمیت تمرکز هنرجو و حتی استاد گیتار الکتریک بر روی یک ساز داده ام و اصولا این یک اشتباه بزرگ است که هنرجو فکر کند که چون ساز گیتار کلاسیک و الکتریک و حتی بیس شباهت زیادی بهم دارند می توان انها را با هم تمرین کرد.

در بخشی دیگر هم در مورد این موضوع توضیح داده ام که استادی که همزمان 3 یا 4 مدل گیتار مختلف را تدریس میکند به هیچ عنوان نمی تواند به شکل کاملا اصولی و در سطح حرفه ای اموزش دهد و مسلما مطالب پیش پا افتاده و ساده ای را بیان میکند.

مسلما شما با یادگیری گیتار کلاسیک نمی توانید گیتار الکتریک هم بنوازید و این هم یک نکته ای مهم است که به اشتباه در فرهنگ ما جا افتاده است که در آموزش گیتار از صفر حتما باید قبل از فراگیری گیتار الکتریک ، گیتار کلاسیک کار کرده باشید.

به عقیده من بهترین عملکرد قبل از حتی شروع نوازندگی کار سلفژ و در مراتبی دیگراموزش نت خوانی گیتار الکتریک یا ریتم خوانی می باشد. به این دلیل که کاور کردن اهنگ ها و قطعه های مختلف مستلزم شناخت اون ریتم می باشد که در مرحله اول باید ریتم خوانی خود را قوی کرده باشید.

شما بهترین مارک گیتار الکتریک را هم داشته باشید باید ابتدای کار به یک سری اصول اولیه پایبند باشید در غیر اینصورت پیشرفتتان خیلی ارام تر سخت تر می شود و بدانید که در خرید گیتار الکتریک فقط و فقط گیتار امریکایی یا ژاپنی شما را نوازنده نمی کند!

تنها چیزی که می تواند به شما کمک شایان توجهی کند در وهله اول مطالب صحیح و بروز شده است و در درجه دوم تمرینات مداوم از سوی شماست.

از کدام محتوای سایت رضایت بیشتری دارید؟(پس از ثبت نظر دکمه زیر را فشار دهید)

View Results

Loading ... Loading ...

1 دیدگاه

  1. بابک گفت:

    درود . سپاس از راهنمایی های جامع .
    پایدار و مانا باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *