finger picking
تمرینی مفید برای بهبود پیکینگ
نوامبر 26, 2018
کتاب اموزش گیتار
Speed mechanic for lead guitar
ژانویه 29, 2019
تمرینات ترکیبی گیتار الکتریک

برای صرفه جویی در زمان چه تمریناتی را انجام دهم؟

خیلی از هنرجویان برای یادگیری گیتار به دلیل های مختلفی از جمله کمبود وقت یا خیلی از مسائل دیگر بیشتر در پی این هستند که تمرینات ترکیبی گیتار الکتریک را انجام دهند که چند هدف مختلف را دنبال می کند و در واقع با یک تیر به چند نشان بزنند یا در نهایت از پکیج اموزش گیتار الکتریک استفاده میکنند.

خیلی از هنرجویان به من ایمیل زدن تا من تمرینی خاص رو براشون بفرستم تا در مدت زمان کوتاهی که می توانند تمرین کنند بیشترین بازده را از تمریناتشون داشته باشند. تمرینی که در ویدئوی پائین قرار داده ام تمرینی بسیار مفید برای قدرت دست چپ است که طبق چیزی که قبلا گفته ام قدرت دست چپ بسیار مهم وتاثیر گذار برای سرعت نوازندگی است .

برای بهره مندی از این تمرینات ابتدا با استفاده از تیونر گیتار خود را کوک کنید سپس تمرین را با مترونوم اجرا کنید.

در مباحث مختلفی که در مورد آموزش گیتار الکتریک عنوان کرده ام به این موضوع اشاره کرده ام که هنگام نوازندگی انگشت شست را در پشت فینگربرد قرار دهید و روی یک خط حرکت دهید و انگشت اشاره یا انگشت دوم را دقیقا مقابل انگشت شست قرار میدهیم تا سرعت ما کم نشود. اما چرا این مبحث ابتدایی را در این ویدئوی پیشرفته عنوان کردم؟؟ به دلیل اینکه رعایت نکردن این موضوع در این تمرین از ارزش این تمرین کم میکند و تاثیر مثبت انرا کم میکند.

تمرینات لگاتو را همانند شکل زیر در تبلچر گیتار به این شکل نشان میدهند که این تمرین مربوط به بخشی از کتاب اموزش گیتار تحت عنوان Creative guitar 2 می باشد. برای انجام این تمرینات هم بهتر از مترونوم استفاده کرد تا روی یک ریتم نوازندگی کنید و همزمان هم مسئله تایمینگ رو رعایت کرده باشید.

در کنار قدرت انگشتان دست چپ ، شما می توانید با استفاده از یک Scale خاص یا یک مد کلیسایی خاص یک ملودی یا یک ریف تولید کنید که این هم خود به خلاقیت شما کمک میکند تا در مباحث جلوتر که مربوط به اهنگسازی یا Improvise است پیشرفت سریعتری داشته باشید.

میتوانید ابتدای کار حتی در واقع پیک گیتار رو هم دستتون نگیرید و تنها با فرتینگ دست چپ نوازندگی کنید. در واقع پیکاپ گیتار الکتریک این قدرت رو داره زمانی که شما تنها با انگشت به سیم ضربه میزنید هم صدای واضحی از گیتار بشنوید البته این نکته را هم بدانید که قبل از این تمرین حتما تمرینات وارم اپ روی گیتار را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *