کتاب اموزش گیتار
Speed and thrash metal
سپتامبر 29, 2018
گریپ مستر
نحوه استفاده از گریپ مستر
اکتبر 19, 2018
تعویض سیم گیتار الکتریک

1.چه زمان باید اقدام به تعویض سیم های گیتار الکتریک کرد؟

خیلی از افراد فکر می کنند که تنها باید بعد از پاره شدن سیم اقدام به تعویض سیم های گیتار الکتریک کنند این در حالی است که این لوازم جانبی گیتار الکتریک برا حتی بعد از زنگ زدگی یا ایجاد حالت چسبندگی سیم ها و حتی از کوک خارج نشدن به مدت زیاد از عواملی است که باید سیم ها را عوض کرد.

2. شل کردن سیم ها قبل از تعویض 

باید این نکته را بدانید که هنگامی که سیمها کوک هستند فشار زیادی به دسته گیتار وارد می شود پس باید 6 سیم گیتار را همزمان با هم شل کرد در صورتیکه اگر یک سیم را خارج کنیم باعث ایجاد فشار بر روی دسته گیتار می شود.

3.سیم ها را همانند تصویر زیر از پشت bridge خارج می کنیم

همچنین دقت کنید هنگام خارج کردن سیم قبلی از درون بریج قسمتی از سیم که پیچ خورده را باید ابتدا با سیم چین ببریم.

 

پس از خارج کردن سیم های گیتار این امکان را دارید تا اطراف پیکاپ گیتار الکتریک و روی فرت ها را تمیز کنید پس از ان پیچ کوک را به شکل تصویر زیر عمود بر دسته قرار دهید تا راحت تر سیم را به داخل گیتار ببرید.

نحوه تعویض سیم های گیتار الکتریک

سیم را با دقت از پشت گیتار وارد می کنیم و پس از خارج کردن از بخش بریج گیتار وارد پیچ کوک های سردسته گیتار می کنیم دقیقا همانند تصویر زیر:

هنگامیکه سیم را وارد سر دسته می کنیم دقت داشته باشید که فاصله ی سیم با فرت ها به اندازه 4 انگشت باشد  بعد اقدام به چرخاندن پیچ های سردسته گیتار کنید.

دلیلش هم این است که به میزانی باید سیم بدور پیچ کوک گیتار چرخیده باشد تا شاید زمانی تصمیم گرفتید سیم ها را 1 پرده عقب تر کوک کنید تا صدایی خشن تر از گیتار بگیرید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *